COCUK OYUN ALANI

Çocuk parkları, çocukları hem sosyalleştiren hem de fiziksel gelişimlerine yardımcı olan alanlardır. Çocuk oyun alanı sayesinde çocuklar, daha sosyal ve özgür bireyler olarak yetişmektedirler. Çocuk oyun alanı çocukların arkadaş edinmelerine de yardımcı olmaktadır. Arkadaş edinen çocuklar, iletişimi kuvvetli birer bireyler olarak gelişim göstermektedirler. Bunun sonucunda ileriki yaşamlarında daha sosyal ve insan ilişkilerinde başarılı bireyler olarak yaşamaya devam etmektedirler. Çocuk oyun alanları, çocukların spor yapmalarına da yardımcı olmaktadır. Çocuk oyun alanı,  çocukların fiziksel ve bireysel gelişimleri için büyük önem taşımaktadır.  Çocuk oyun alanı, çocukların bir arada olmasını sağlamaktadır. Onların ileride daha özgür bireyler olarak yetişmesine yardımcı olmaktadır. Onlara paylaşmayı ve arkadaşlığı da öğretmektedir.  Paylaşmayı ve arkadaşlığı öğrenen çocuklar ileride iş hayatında da daha başarılı bireyler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ayrıca çocuk oyun alanı, çocuklara açık havada oyun oynayabilme imkanı da sağlamaktadır.  Bu sayede çocuklar temiz hava almakta ve daha sağlıklı olmaktadır.  Çocuk oyun alanı, çocuklara açık havada spor yapabilme imkanı da sağlamaktadır.  Bu sayede çocuklar, daha dinamik ve sportmen bireyler olarak yetişmektedirler. Spor yapmak günümüzde oldukça önemli olan ve insan sağlığı için oldukça önemli bir aktivitedir. Çocuk oyun alanı da çocuklara, çocuk yaşta spor yapma alışkanlığını kazandırmaktadır.

Çocuk oyun alanı, çocukların oyun oynama alışkanlıklarını da geliştirmektedir. Oyun oynama alışkanlıkları gelişen çocuklar, televizyon ve bilgisayar gibi zararlı alışkanlıklar da edinmekten kurtulurlar.

Sonuç olarak; çocuk oyun alanının çocuğun hem bireysel hem de fiziksel gelişimine birçok katkısı bulunmaktadır. Bu sayede çocuklar, daha sosyal, iletişimi kuvvetli bireyler olarak yetişmektedirler. Ayrıca çocuk oyun alanı çocuklara spor yapabilme imkanı da sağlamaktadır.  Spor yapmak çocukların bedenen ve ruhen gelişmesine yardımcı olmaktadır. Bununla birlikte, onların gelişimine de katkı sağlamaktadır. Spor yapan çocuklar, hem fiziksel olarak daha sağlıklı yetişirler, hem de ileriye dönük çok güzel bir alışkanlık edinmiş olurlar. Spor demek, sağlıklı ve dinç yaşam demektir. Boşuna dememişler; ‘’Ağaç yaşken eğilir’’ diye… Çocuk oyun alanı; çocuklara sporu ve sağlıklı yaşamı da aşılamaktadır.

Cocuk Oyun Alani
s