KAUÇUK ZEMİN KAPLAMA FİYATLARI

Kauçuk zemin kaplama; yumuşaklık ve estetik istenen tüm mekânlara uygulanan granül ve polimer malzemelerden yapılan kauçuk esaslı kaplama turudur.

Kauçuk, kauçuk ağacının özsuyundan elde edilen doğal bir liftir. Kimyasal endüstri tarafından yağdan üretilen kauçuk da sentetik kauçuktur. Her iki türde çok yaygın kullanımı olan, çok yönlü maddelerdir.

Kauçuk ağacı, Brezilya, Seylan, Meksika, Cava Adası, Orta ve Doğu Afrika’da yetişir. Yüzlerce yıldan beri kauçuk ağacına çizikler atmak yoluyla sut halinde akan içindeki özsuyu toplayarak, bu suyu kurumaya ve sertleşmeye bıraktıktan sonra çeşitli işlemlerden geçirildikten sonra elde edilmektedir. 20. Yüzyıl boyunca, kimyadaki ilerlemeler, yağdaki kauçuğun kullanılarak suni sürümünün yapılmasına olanak sağladı. Zemin kaplamalarından çoraba, oto sanayinden hortuma, çok geniş kullanım alanı vardır. Zemin kaplaması olarak; çocuk oyun parkları, okul bahçeleri, spor sahaları, atletizm pistleri, yürüyüş ve bisiklet yolları, at gezdirme zeminleri, haralar, hayvanat bahçeleri, ahırlardır.

Kauçukla kaplı zeminlerin sağladığı yararları söyle sıralayabiliriz:

Cocukların düşmelerinden kaynaklanan yaralanmaları önler. Hijyenik yapısı sayesinde güvenli oyun olanağı sunar. Esnekliği sayesinde kasların kasların yorulmasını geciktirir, sakatlanmaları en aza indirir. Kaydırmazlığı sayesinde yağmur sırasında ve sonrasında sportif aktivitelerin devamını sağlar. Sağlamlığı ile uzun omurlu kullanım sunar. Hayvan sağlığına uygun olup, mikropların ve mikrop taşıyıcı haşerelerin barınmasını önler. Yalıtım özelliği sayesinde hayvanları soğuktan mükemmel bir bicimde korur. Ccedil;eşitli renk ve isteğe bağlı logo seçenekleri ile estetik görünüm sunar.

Kauçuğun kullanımı doğal kaynakların korunması adına olumludur. Bu ürünler çevreye zarar vermeyen ürünlerdir. Geri dönüşümlü olduklarından kanunların gerektirdiği bicimde ortadan kaldırılabilirler. Kauçuk zemin kaplama malzemelerinde kanserojen madde yoktur.

Kauçuk zemin kaplama fiyatları, kullanılan malzemenin kalitesine, kaplanacak alanın büyüklüğüne, malzemenin kalınlığına göre değişmektedir. Serbest piyasa koşullarının geçerli olduğu ülkemizde ortalama fiyatlar su bicimdedir;

       70X100, 70X150, 70X300 cm mono blok 20mm                    fiyat alınız.

      70X100, 70X150, 70X300 cm mono blok 30mm                      fiyat alınız.

70X100, 70X150, 70X300 cm mono blok 40 mm              fiyat alınız.   / 7 mm kauçuk rulo hali m2  / fiyat alınız.

        Blok kauçuk bordur metre tulu                                                   fiyat alınız.

Özürlü ve yaşlılar için kullanılan NBR ve EPDM poliüretan kauçuk zemin kaplamalarının fiyatları da;

         400X400X3mm NBR Poliüretan zemin kaplama metre tul     fiyat alınız.

         400X400X3mm EPDM poliüretan zemin kaplama metre tul   fiyat alınız.

Kauçuk zemin kaplama sistemleri estetik görünüm yanında en önemli özellikleri ve üretim amaçları darbe emici, koruyucu ve esnek olmalarıdır. Bu nedenle zemin kaplamalarında kaliteye önem vermeliyiz. Bu durdum fiyatları yukarı çekse de uzun zamanda kazançlı yine biz olacağız.

KAUÇUK ZEMİN KAPLAMA FİYATLARI


s