OYUN PARKI FİYATLARI

Oyun, cocugun kendi deneyimleri ile öğrenmesinin en etkili yoludur. Oyun sosyal uyumdur. Çocukların yaşıtlarıyla bir araya gelmesi sosyalleşme sürecinin başlangıcıdır. Bu birliktelikle oraya çıkan grup bilinci ve bir gruba ait olma duygusu çocuğu olumlu etkilemektedir. Oyun grubunda oyun oynayan çocuklar, paylaşmayı, başkalarının haklarına saygı duymayı, beklemeyi ve dinlemeyi öğreniyorlar. 

Oyun oynamasına fırsat tanınmayan çocuklar, biriken enerjilerini harcayamadıkları için depresyona girebiliyor. Bu yoksunluk sonrası toplumsal kuralları, paylaşmayı ve beklemeyi öğrenemeyen çocuklar, Kavgacı ve uyumsuz oldukları için yaşıtları tarafından dışlanıyor. Sorumluluk almayı, işbirliğini ve diğer insanlara saygılı olmayı oyunla öğrenen çocuklar, girişimci olma, tehlikeyi göze alma, karar verme ve problem çözme yeteneğini de oyunla geliştiriyor.

Özgüven gelişimi, duygusal ve sosyal gereksinmelerini karşılamada kendine yetebilme gibi özelliklerde kazanıyor. Yaşlarına uygun oyun gruplarına yönlendirilen çocuklar, toplum içindeki sosyal rolünün ve kendini diğer bireylerden ayıran özelliklerin farkına varıyor.

Oyun parkı fiyatları firmadan firmaya değişiklik göstermektedir. Bu değişikliğin çeşitli nedenleri vardır. Birinci neden kullanılan malzemenin kalitesi, ikinci neden oyun grubundaki parça sayısı, üçüncü neden ise serbest piyasa koşulları. Çünkü sektör oldukça yoğun bir üretim gücüne sahiptir.

Tek platformlu oyun grubunda; 1 düz kaydırak, Platform, ikili salıncak, 6 basamaklı kauçuk merdiven bulunur.

İkili platformlu oyun grubunda; 2 düz kaydırak, 1 helezon kaydırak, ikili salıncak, 6 basamaklı ve 5 basamaklı kauçuk merdiven bulunur.

Çoklu platformlu oyun grubunda; 2 düz kaydırak, 1 helezon kaydırak, 1 tüp kaydırak, 6 ve 5 basamaklı iki kauçuk merdiven, köprü geçiş, tırmanma ve platformlar bulunur.

Güvenli bir oyun parkı için genel olarak dikkat edilmesi gereken noktalar şunlardır;Oyun parkları malzemelerinin altında ve etrafında kalan alanlar çocukların düşmesi durumunda yaralanmalarını önlemek için yumuşak dolgu malzemeleriyle doldurulmalıdır. Dolgu malzemenin yüksekliği en az 30 cm. olmalıdır.
Yüksek olan çocuk oyuncak gruplarının altı kauçuk gibi yumuşak bir malzemeyle kaplanmalıdır.
Oyuncaklar arasındaki uzaklık 180 cm. olacak bicimde düzenlenmelidir. Bu nedenle çocukların bir oyuncak grubundan diğerine geçmesi daha kolay ve güvenli olacaktır.
Açık kanca, vidaların uç kısımları gibi dışa çıkık ayrıntılar bırakılmamalıdır. Bu türden parçalar çocukların yaralanmasına ya da giysilerinin takılarak düşmelerine neden olabilir.
Korkuluklar, merdiven arası aralıklar ve platformlar arasındaki genişlikler tehlike yaratacak genişlik aralığında olmamalıdır.
Oyun parklarının zemininde çocukların ayaklarının takılabileceği nesneler bulunmamalıdır.
Platformların, yürüyüş yollarının ve rampaların kenarında mutlaka korkuluk bulunmalıdır.Oyun donanımları keskin kenar ve sivri yüzey içermemelidir.
Tahterevalli, zıpzıp, salıncak gibi sallanan ya da hareket eden parçalar çocukların parmaklarını sıkıştırmayacak bicimde tasarlanmalıdır.
Kurulan oyun parkları düzenli olarak bakımdan geçirilmelidir. Aşınan parçalar değiştirilmeli, eksik parçalar tamamlanmalıdır. Güvenlik noktaları gözden geçirilmelidir.
Kurulan oyun parkları, ana babaların çocuklarını rahat gözleyebileceği bicimde olmalıdır.


OYUN PARKI FİYATI

s